facebook

O Lucii Kolaříkové

Jsem průvodkyně osobním rozvojem již od roku 2002. V minulosti jsem vedla především dovednostní semináře pro firemní klienty, zatímco dnes se zaměřuji spíše na témata pro kvalitnější život a vedu otevřené semináře pro veřejnost. Podílím se na projektu Ženy ženám .

Ve všech programech, které nabízím, se snažím inspirovat své klienty ke šťastnějšímu a svobodnějšímu životu. Provázím je na cestě, která je vede k tomu, aby se stali sami sebou, žili přirozeně podle svých potřeb a komunikovali přímo a pravdivě, bez her a obelhávání druhých i sebe sama. Odhazování masek, autenticita a vědomý postoj ke svému životu – to jsou má oblíbená témata.

Osobně

Narodila jsem se tátovi k narozeninám, den po Štědrém večeru, což mi navždy vytvořilo zvláštní vztah k Vánocům, k tátovi i k narozeninám.

V dětství jsem trpěla pocity nízkého sebevědomí, se kterými však byla spojena i vnitřní výzva to změnit. Pochopitelně jsem s tím dlouho neuměla nic udělat, jen jsem toužila cítit se líp, mít se víc ráda a vnímat sama sebe jako úspěšnou a fajn holku. Když mi bylo čtrnáct, zjistila jsem, že existuje něco jako psychologie, kterou jsem se později rozhodla vystudovat. Ještě později jsem se seznámila s duchovními směry, zejména těmi východními, které mě nesmírně obohatily a z nichž čerpám řadu metod, jak zlepšovat svůj život. Ve své práci s lidmi proto nezůstávám pouze u klasických psychologických postupů, které jsem se naučila na univerzitě nebo ve výcvicích, ale používám vše, co skutečně pomáhá a eticky obstojí. 100% všech metod, které používám, jsem vyzkoušela sama na sobě a vím, že fungují.

V kondici a v dobré náladě se udržuji ranním běháním po lese a následném schlazení v kamenném korytě s ledovou vodou. Józe a meditaci teď moc nedávám, protože mám období, kdy potřebuji ventilovat vnitřní přetlaky a to jde lépe při večerní pařbě na Ibiza diskohity 2014. Jím spíš rostlinnou a nejlépe čerstvou stravu, v mém jídelníčku má místo i pár superpotravin. Ale třeba dobrá zmrzlina s pravou šlehačkou, nebo volské oko mě svedou z "pravé cesty" dost často.
Několikrát v roce potřebuji mít pocit, že pořádně cestuji, tak jsem zavedla práci i v exotice - Thajsko, Hawaii a Bali.

Jedenáct let svého života jsem strávila v Německu. Byly to roky au-pair, studia psychologie a první práce v mém oboru. Především roky studia byly obdobím velkého přerodu, který hodně bolel, ale dodnes jsem nepřestala děkovat. Mé nízké sebevědomí mi tenkrát škodilo na každém kroku a dostala jsem v nekompromisním a tvrdém Německu jasné signály, že buď odložím svou image ušlápnuté české holky a sebevědomí si vybuduji, nebo můžu jít. Rozhodla jsem se pro to první. Děkuji!

Nasbírala jsem několik diplomů a certifikátů, které mě oficiálně legitimují jako kvalifikovanou pro práci s lidmi. Ta mě navíc ještě baví a cítím ji jako své poslání, tak se to dobře doplňuje. Také vlastní seberozvoj a poznání jsou pro mě velmi důležité a trávím mnoho času se svými učiteli, mentory a supervizory. Dost často si sahám do nějakých svých osobních hlubin a stále něco z temnoty vylézá ven, tak si už nedělám iluze o tom, že proces seberozvoje by skončil dřív než na smrtelné posteli.

Od svých čtyřiadvaceti se vnímám jako šťastná a úspěšná žena, dbám na to, abych šla cestou svého přirozeného úspěchu, tedy s lehkostí, plnila si svá životní přání a nenutila se do ničeho, co je mi cizí.
I ve vztazích jsem autentičtější než kdy dřív a překvapivě (alespoň pro mě) tak mají kratší trvání, než jsem se učila, že je správné. Zatím nemám děti, což by mě, podle českých zvyklostí, mělo v mém věku hodně zneklidňovat, ale jsem v tomto ohledu spíš nečeská žena.

Nejsem vhodnou průvodkyní pro ty, kdo chtějí žít v souladu s běžnými hodnotami potírajícími vaši vlastní autenticitu a opravdovost. Jsem vhodnou průvodkyní pro všechny, kdo skutečně hledají sami sebe a cestu své duše.


Mé vzdělání a zkušenosti

Vystudovala jsem interkulturní, manažerskou a klinickou psychologii na univerzitě v Řezně (Regensburg). Na toto studium jsem navázala výcviky a kurzy zaměřenými na transakční analýzu, neurolingvistické programování (NLP), koučování, systemické konstelace, zrychlené učení, tantru, spirituální inteligenci, alchymii čaker, ženský sebe rozvoj, apod. Tento průběžný sebe rozvoj mě baví a neustále také zkvalitňuje mou práci s vámi.

Co ode mě můžete očekávat?

 • Budu podporovat vaši motivaci a váš seberozvoj.
 • Budu vám klást otázky, které vás budou nutit myslet a pohybovat se vpřed.
 • Budu vám pomáhat hledat nová řešení vaší situace.
 • Budu vám ukazovat váš život z různých perspektiv.
 • Budu laskavá a lidská, nicméně budu vám říkat i nepříjemnou pravdu.
 • Budu mít víru ve váš zdravý rozum a ve vaši schopnost dobře tvořit svůj život.
 • Máte-li chuť se na sobě pracovat a věnovat svou energii svému seberozvoji, moc ráda vás při tom budu provázet a podporovat.

S čím byste neměli počítat?

 • Nebudu dělat věci za vás.
 • Nebudu vás táhnout za sebou, ani tlačit vpřed. Dostanete se tedy vždy jen tam, kam sami budete chtít.
 • Nebudu vás litovat, když budete hledat argumenty pro to, že si nemůžete dovolit v životě víc.
 • Na rozdíl od některých „psychologů“ recept na život opravdu nenabízím.
 • Zodpovědnost za váš rozvoj přenechávám na vás. Vy sami si musíte projít svou osobní cestu přesně tak, jak budete potřebovat.

Má vize a hodnoty

Mou osobní vizí je dělat svět šťastnějším. Naplňuji ji tím, že podporuji lidi při nacházení sebe sama a jejich vlastní cesty.

Štěstí lze dosáhnout, když lidé poznají své schopnosti, jdou za svým posláním a začnou se mít rádi takoví, jací jsou.

Mé osobní hodnoty – smysluplnost, autenticita, tvořivost, seberozvoj a úspěch – se promítnou i do naší spolupráce.


Nabízím individuální skype konzultace pro ženy i muže. Více informací najdete ZDE
© 2010 - 2016 Lucie Kolaříková, všechna práva vyhrazena — Odběr novinek RSS Dipl. Psych. Lucie Kolaříková se prezentuje pomocí Facebook.com