92 % strachů se nikdy nestane skutečností

Mysl je mocný nástroj k řešení problémů, který dokáže plně strhnout vaši pozornost. Je nadimenzovaná na velké věci, jako je přežití a stále hledá příležitosti, kde by se mohla uplatnit. A tak když právě není široko daleko skutečný nepřítel, snaží se vymýšlet super strategie na obyčejné situace. A nebo si jen tak kreativně pohraje s myšlenkami – postaví si z nich v hlavě různé konstrukty domněnek a očekávání a dá si na svém díle záležet. Má to ráda ve velkém stylu. Zapněte svou představivost a vnímejte se mnou mysl jako stvoření se superschopnostmi, jak nervózně podupává a nemá do čeho píchnout. Čeká na svůj velký úkol. Jenže všechno kolem nás je už desítky let bezpečné, jisté a nikde žádné reálné ohrožení.  Pro naše úžasně mocné stvoření v hlavě velká nuda….
….dokud nedostane pořádný úkol.

Zajímavou výzvou pro naši mysl může být třeba – některé myšlenky následovat a jiné pustit. 

Jen si to zkuste. I když zpočátku bude mysl poslouchat asi jako cizí pejsek, který vás nebere za páníčka, časem si v tom bude libovat a bude Vám za takový úkol vděčná. 

Když se nechováme jako páni své mysli a necháme ji volně bloumat, tak vděčně sáhne po katastrofické informaci z večerních zpráv, nebo po zraňujícím rýpanci od kamarádky před hodinou u vína a před spaním si s tím moc ráda pohraje a rozvine to.

Možná teď chápete, proč jdou myšlenky ruku v ruce se strachem, a proč cítíme v životě tolik strachů, i když se z nich naplní jen 8%

Naše mysl prostě drží pohotovost, hledá úkoly a rozvíjí své myšlenky. Náš strach, věrný ochránce před nebezpečím, informace z mysli hned vyhodnotí a spustí v nás pohotovost. A tak se můžeme cítit v sevření obav, úzkostí a ani nemusíme vědět, proč.

Mysl potřebuje zaměstnat a potřebuje vracet do reality, aby se strach nespouštěl každou chvíli jako porouchaný alarm.

Aby nereagoval na každého komára, ale opravdu jen na zloděje a jiná ohrožení, kvůli kterým byl instalován.

A proč je vůbec důležité dívat se na svět z místa vnitřního klidu?

  • Vyhodnocujeme situace jako schůdnější a řešitelné, než když na ně nahlížíme z místa stresu
  • Najdeme více a kreativnější řešení na naše problémy
  • jsme ochotni za dobrý výsledek zabojovat a nevzdáme se tak rychle
  • neupadáme do oběti, ale jednáme jako tvůrci svých životů
  • jsme zajímavější a příjemnější pro svět, čímž se naše blažené bytí jen násobí. 

Pokud se i vy chcete spojit s existující příjemnou realitou v životě a skrz ni vytvářet v mysli a těle naprostý klid a blaho, přijďte na dvoudenní seminář Mozek jako Buddha. Naučím Vás zde, jak se spojit s bezpečím, hojností a láskou, které v životě máte. Metody, které učím v tomto semináři jsem se naučila od neuropsychologa Ricka Hansona, jsou jednoduché a mají úžasné výsledky.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eleven + 11 =

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • MP3 nahrávka k posílení sebepřijetí

    Stáhněte si zdarma mp3 nahrávku "I tak se přijímám", která ve vás podpoří hlubší sebepřijetí.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky