Muži jsou větší „frajeři“, než jim ženy dovolí věřit

Ráda bych muže podpořila, aby byli i takovými, jakými je ženy mít nechtějí. Protože z dlouhodobého pohledu některé „nepříjemné kvality“ mužů způsobí, že si ženy mužů váží, že je milují a cítí se v bezpečí.

V krátkosti uvádím několik, které považuji osobně za důležité.

1. Muž drží své slovo, i kdyby žena neměla souhlasit

Představte si situaci, kdy muž slíbí svému kamarádovi, že spolu konečně pojedou na ryby a vychází to na tento víkend. Žena to sice ví, ale zapomene a na stejný víkend vymyslí společný program, na kterém jí velmi záleží. Začne muže přemlouvat, přivine se k němu, použije všechny své zbraně. Ale on, protože mu na jeho vlastním programu a daném slovu záleží, necouvne. Nepodlehne žádné ze zkoušek, které mu žena připraví, ale prosadí si svoje. Je samozřejmě natolik moudrý, že zůstává laskavý a trpělivý, snaží se najít jiný brzký termín na společný čas, ujistí ženu, že ji miluje. Neodpálkuje ji drsně jako macho. Ale zároveň si stojí za svým.

Když drží své slovo, žena se na něj může spolehnout. Nepotřebuje, aby jí vždy vyhověl, ale aby se o něj mohla opřít. On možná občas drží slovo až nesmyslně důsledně, ale to se dá prominout víc, než když je liknavý a proměnlivý. Žena se na něj možná naštve tak, či tak, ale hlavně aby vydržel a udělal to, co považuje za správné.

Ženy prominou, ale i my potřebujeme, aby nám muži ukázali naše hranice, koneckonců si jich přece chceme vážit.

2. Muž dokáže jít do konfliktu a nesnaží se za každou cenu vyhovět

Ženy milují, když má muž velké srdce. Když má rád zvířata, děti, své rodiče a sousedy. Když pomůže a udržuje dobré vztahy. Nelíbí se jim ale, když se pravidelně hlásí u rodičů a píše jim esemesky i z dovolené, kterou tráví za humny. Když se nepostaví za svou ženu, protože by si to mohl rozházet s maminkou. Když nenastaví jasnou hranici své bývalé manželce, se kterou si předává děti. Když si nechá „kydat od šéfa na hlavu hnůj“ , a předstírá, že se nehodlá snižovat k hádce. Takový muž působí dojmem, že si to nechce s nikým rozházet a zůstává tak trochu stále malým klukem závislým na lásce a přijetí ostatních.

Když ale „vyroste“ a klidně si to rozhází s celým světem, protože cítí, že je to správné, i jeho žena se vedle něj cítí více v bezpečí. A to i v případě, že jí je jeho přímočarost nepříjemná a vyčítá mu ji.

3. Muž má svou vizi a cestu

Muž, který má svou cestu vyzařuje, že ví, co dělá. Žena se vedle něj může uvolnit, otírat mu čelo a pečovat o něj, ale taky se konečně starat o to svoje. Žena se o něj může přestat bát, nemusí si dělat starosti, jestli je on spokojený, protože on prostě je. Žena se může přestat chovat jako matka (která ho hýčká, ale i peskuje) a začne se více chovat jako partnerka. Ona se může přestat chovat jako šéfová, protože on ví. Ona může vyrazit s kamarádkami, protože on ví. Ona může naplňovat svoje poslání, protože on ví.

Často my ženy ani nedokážeme pojmenovat, kde vidíme ten rozdíl mezi mužem, u kterého se cítíme bezpečně a tím, kde jsme stále jako na jehlách. Jsem přesvědčená, že právě muž s vizí je ten, který ve světě své ženy umožní klid a úlevu. A to i tehdy, kdy se žena zlobí, protože ho najednou nemá pod kontrolou. Ona jen potřebuje pochopit, že teď už se může uvolnit a není to všechno na ní…

Nechci muže podporovat, aby byli arogantními frajery. Ale chci je podpořit ve víře, že jsou větší frajeři, než jim my ženy dovolíme věřit. A že si za tím mohou stát.

 

Myšlenky a text jsou chráněné autorským právem. Je samozřejmě možné a žádoucí jejich další šíření, vždy však s odkazem na tento původní text. To platí v případě šíření celého článku, nebo pouze jeho části a krátkých citací.
Odkaz k šíření článku nebo jeho částí: http://luckakolarikova.cz/muzi-jsou-vetsi-frajeri-nez-jim-zeny-dovoli-verit/

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů