Kraluji svému životu, aneb beru i stíny

“Naše nádherné dětské sny se stanou pevnou a přínosnou součástí reality, když je zhmotní vyzrálý a moudrý vnitří dospělý – král či královna.”

Když je řeč o tvoření svého života – kralovánína první pomyšlení si to spojíme s růžovou realitou, relaxem, dokonalou spokojeností a životním naplněním až po okraj. ANO, je fajn, si sednout na zadek ze svého života, když se na něj zpětně podíváme. Že jsme vážně žili, realizovali se, zanechali poselství, okusili svobodu, že se nám podařilo žít sebe a svou esenci. Ale pohled zpět do naplněného života je jiná perspektiva, než přímá tvorba našeho úžasného snu tady a teď. V přímém přenosu nás může překvapit, že je každý pokrok a každá změna k úžasnější realitě spojena také se svým stínem, jeho zvládnutím a naší iniciací na cestě vnitřního růstu.

“Díky stinným stránkám svých snů zrajeme a dorůstáme do velikosti, ve které na své sny také stačíme.“

Třeba tři veteráni nebyli vůbec připraveni. Dostali dary, díky kterým by mohli mít parádní život, ale dát jim to do rukou bylo jako poslat děti se sirkami do stodoly. Nepřipustili, že je třeba se poučit ze stinných stránek situací, které vytvořili, a proto nakonec přišli o vše. 

Když sníme o lepším životě a začneme s jeho tvorbou, jaké stinné stránky nás můžou potkat?

1. stín: PRÁCE

To je stín co? Normální práce je za vším :). Ve vlastním podnikání nebo při naplňování nepracovního záměru musí být vidět váš otisk, závazek, vytrvalost, odevzdanost, disciplína a často i odříkání. Vy kolo roztočíte a vy ho udržíte v pohybu. Ti nejúspěšnější lidé, které znám, bývají velcí dříči. Možná řeknete, že to není až tak zlé, na internetu jsou videa nových, mladých podnikatelů, kteří vše rozjeli snadno a z lehátka u bazénu. Ale platí, že i ti, u kterých to vypadá nesmírně jednoduše, pracují, i když pod slunečníkem. 

Plážoví podnikatelé, které znám, s sebou vozí vybavení na natáčení, každou chvíli myslí na to, že tento útes, nebo vyhlídka jsou dokonalým místem na natočení skvělého videa. Místo výletu pak půl dne hledají v té exotické zemi dobrou wifi, aby se video o tom, jak si užívají svůj lifestyle, dostalo včas mezi fanoušky. Jsou neustále zaměstnaní rozšiřováním své fanouškovské základny.

A je to v pořádku, jen je dobré pojmenovat to správně – je to práce. Práce dělaná s nadšením, ale není tam totální vypnutí a relax, který u nich možná předpokládáte a závidíte. A takhle je to také s každým nepracovním snem. Do všeho je třeba investovat hromadu energie, pozornosti, peněz, vytrvalosti a průběžně to podporovat.

“Měj záměry, manifestuj je, začni kralovat, ale je vysoce pravděpodobné, že to bude práce :)”

 

2. stín: TRVÁ TO

Dnes, v době virtuální reality a mediální sebereprezentace se zdá mnoho věcí snadných. Díváme se do skvělých životů jiných lidí, slyšíme o jejich úspěchu, a protože cestu ke svému úspěchu shrnou do pětiminutového videa, tak si myslíme, že to šlo opravdu snadno, rychle a jen vy se sunete pomalu jako šnek, protože vám to trvá roky. Ale pravda je, v životě nás všech to jde pomaleji, než to vypadá na sociálních sítích.

Orientujte se podle pravidla dvou let.

Když rozjedete vlastní podnikání, trvá přibližně dva roky, než je výdělečné a plně vás uživí. Nový vztah potřebuje asi dva roky, než se jakž takž stabilizuje. Vytvořit si slušný okruh klientů zabere přibližně tak dva roky. Než se od dvou čárek na těhotenském testu vrátí postava zpět do svých tvarů, taky je dobré počítat dva roky. Berte dva roky jen k orientaci, ale je dobré vnímat, že se nejedná o měsíce a dokonce ani o jeden rok.

Pamatuji si, jak mi v začátcích mého podnikání pomohlo pravidlo dvou let vytrvat a nevzdat se.

“Když vstoupíš do velké změny, počítej, že skrz ni budeš procházet asi dva roky.”

 

3. stín: ZMĚNÍ SE … VŠECHNO

Možná si tvoříte svůj sen tak, abyste nemuseli moc pracovat. Abyste si mohli užívat života s rodinou, svých koníčků, odpočívat. To je nádherná představa, kterou v sobě nosíte teď, v životě, ze kterého chcete udělat minulost. Zůstanou ta přání stejná? Už jen stěhování z jednoho města do druhého udělá změnu, nebo otěhotnění přinese čistku mezi kamarádkami, natož pak když se finančně osamostatníte, získáte více svobody, začnou se plnit vaše velké sny. Často si přejeme, aby to hezké zůstalo a vyměnilo se jen to blbé za lepší, ale ono se to spíš nějak změní všechno, ať chceme, nebo ne. Protože jsme se během své manifestace a tvorby nové reality změnili my sami. A není to vždy bez bolesti.

Naučila jsem se vnímat, co se v mém životě chce v obdobích změn samo udržet, a co se naopak odstředivou silou odtrhává a nabírá vlastní směr. Respektuji to jako očisty řízené samotným životem.

“Nechat život, ať se v důsledku naplnění našich snů sám mění, nás přiblíží přirozeně tvořivému, královskému já”

 

4. stín: REALITA JE PROZAIČTĚJŠÍ NEŽ SEN

Nezapomenu na svou první cestu do Asie jako studentka. Tolik jsem si přála letět do Thajska (v roce 2000 to byla neznámá exotika), až mě to vážně jednoho dne vyplivlo na letišti v Bangkoku a měla před sebou 6 týdnů cestování. Málem jsem si strachy ukákla.

Sen vytvořený v mysli zkrátka není realita se všemi detaily a vysněné možnosti dalece přesahují naše lidské limity. A až ta skutečná realita nastane, musíme to přijmout celé. Tropy jsou vaším snem? Je třeba se popasovat taky s vlhkým vedrem, spoustou komárů a roztodivnými zvířátky. Makali jste na tom, abyste měli po zbytek života jen čtyřhodinový pracovní týden? Pojďte přijmout výzvu, jak s tím vším volným časem, kdy vaši blízcí pracují, naložíte tak, aby vám to dávalo smysl. Znám podnikatele, kteří mezi jednotlivými projekty měsíce odpočívají a během toho upadají do depresí. Ztrácejí v tu dobu smysl života, i když leží na vysněné bílé pláži. I když máte peníze na nejvybranější lahůdky, žaludek máte jen jeden. Den má pořád jen 24 hodin, i když se nabízí mnoho společenských událostí. Pořád zůstanete obyčejnými lidmi, i když se otevřou nebeské možnosti. Zkrátka realita je prozaická a je ohraničena limity. I ta vysněná realita.

Nikde a nikdy neunikneme obyčejnosti života, ze které jen vnitřním nastavením můžeme udělat něco neobyčejného.”

 

Miluji snění, tvoření, hledání způsobů, jak si přitáhnout do života to pravé. Ráda pozoruji, v jakých časových horizontech se má přání manifestují. A uvědomění stínů mi pomohlo necítit zklamání, když se sny sice naplní, ale necítím se tak, jak jsem očekávala. Beru to jako příležitost pořád a pořád se spojovat se zázraky skrytými v obyčejných událostech svého vysněného života.

Chceš si moudře přát v roce 2019 a dál?

Chceš umět využít psychologii, mystiku a zdravý selský rozumu?

Poznej program Kraluj svému životu

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů